Наталия Киселова в Босилеград: Почти 150 деца от Западните покрайнини ще летуват в България

Председателят на Народното събрание е гост на 32-рото издание на Международния Великденски фестивал в Босилеград

Наталия Киселова в Босилеград: Почти 150 деца от Западните покрайнини ще летуват в България Снимка: БТА

Почти 150 деца от Босилеград и Западните покрайнини ще летуват в България, каза пред журналисти председателят на Народното събрание  Наталия Киселова. "Надявам се, че нашите съвместни инициативи ще продължат и занапред", каза още тя.

"Несправедливият Ньойски договор остави българите от двете страни на границата, но тази граница не трябва да е пречка да общуваме помежду си", каза след пристигането си в Босилеград Наталия Киселова. Тя е гост на 32-рото издание на Международния Великденски фестивал в Босилеград.

Киселова благодари на домакините за поканата да сподели празничния великденски ден и да бъде част от финала на фестивала, в който връчи наградите на отличилите се в борбите с великденски яйца деца, както и на тези, проявили креативност в изписването на великденските символи, предава БТА. 

"Дните около Великден са много красиви, не само защото пролетта се ражда с надежда за нов живот, но и защото всички сме заедно и споделяме едни от най-красивите цветни дни", каза Наталия Киселова. 

Организаторът на фестивала Александър Димитров, който е кореспондент на БТА за Босилеград, връчи на Наталия Киселова плакет в знак на благодарност. Той пък получи от председателя на парламента почетния знак на Народното събрание на България. "Да ви дава увереност, че ще продължим да сме с вас и усилията ви", каза му Наталия Киселова.

Нашите братя и сестри от двете страни на границата не бива да забравят, че сме една общност и тази общност има сили да продължи да живее заедно, въпреки границата, допълни председателят на парламента. Тя подчерта, че проблемите на Западните покрайнини не трябва да са във нашия фокус само по време на празници и фестивали, а всекидневно. 

Председателят на парламента посети разрушеното училище в село Извор, местната църква "Св. Троица" и разрушеното първо българско училище от 1902 година. "Това е част от нашето минало и няма да давам гръмки обещания, но ще видим какво може да се направи за съхраняване на паметта и на историческото наследство, което е сериозно и впечатляващо", коментира още Наталия Киселова.

0 Коментара

Напиши коментар

Затвори